Nilský kříž (Anch)

27. listopadu 2011 v 0:01 |  Symboly


Také nazývaný - Klíč k Nilu. To proto, že jím bylo ovládáno chováni Nilu. Původně Egyptský znak, později ale v antické kultuře značí Venuši, tedy je to symbol ženy. Někdy je také vykládán jako Slunce spojené se Zemí a vesmírem, či spojení muže a ženy (žena ve vrchní části a muž ve spodní.)
Svým tvarem připomíná člověka. Můžeme vidět i na obrázku jakoby rozpřažené ruce a hlavu.
Patří k silnějším symbolům (a amuletům), stejně jako atlantský symbol nemusí na všechny působit dobře. (Setkáme se s tím, že někteří přísun takové energie nemusí zvládnout a dělá se jim špatně.) Proto se doporučuje k němu přistupovat opatrně. Jedná se ovšem o pozitivní symbol.
Patří také k egyptským hieroglifům a jeho význam je život. (Také je spojován s egyptskou bohyní Isis, která je patronkou života.) V Egyptě se například používal k zasvěcení faraonů. Symbolizuje ale také vesmír, nesmrtelnost či cestu do posmrtného života.
Někteří ho ale nedoporučují nosit na krku, mělo by být lepší ho zavěsit například přede dveřmi. Na krku prý narušuje auru a škodí srdci (i srdeční čakře) a páteři.
Má chránit před zlem a zlými duchy a snímá špatnou energii a nemoci z lidí. K jiným účelům není dobré ho používat. Čím větší kříž je, tím větší má energii - lepší je tak pro začátek si pořídit menší. Nepoužívat ho dlouhodobě, tedy zvláště pro lidi, kteří o něm nic neví. Pokud se ho rozhodnete stejně vyzkoušet a bude vám v blízké době nevysvětlitelně zle, zkuste se ho zbavit. Pokud je Anch volně v místnosti, může také měnit špatnou energii v dobrou a to průchodem přes smyčku.
Takže ještě jednou, doporučuji s ním zacházet opatrně. Stejně ale jako u většiny symbolů záleží na tom, jak člověk v symbol věří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte v moc symbolů?

Ano
Ne
Možná trochu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama