Spirály

13. listopadu 2011 v 22:45 |  Symboly
Dnes mě napadlo napsat něco o spirálách. U nich je základní problém v jejich pravotočivosti a levotočivosti. Když to řeknu jednoduše - levotočivá je ta špatná a pravotočivá ta dobrá.
Na mnoha webech se rozchází názory která je která. Já sama jsem to na sobě nechtěně vyzkoušela. Jak jsem tu už několikrát podotkla, nikdy by mě nenapadlo, že symboly mohou mít na člověka takový vliv. Zkrátka, mezi mými přívěšky se objevil triskel, který ma spirály na jednu stranu, později i jedna samotná spirála, která byla na druhou. Moc jsem to nejprve nezkoumala, skoro pořád jsem nosila triskel, který jsem brala jako amulet, minulý týden jsem ho nemohla najít a vzala si tu druhou spirálu. Měla jsem ji na sobě dva dny a byly to hrozné dva dny. Kromě toho, že mi nebylo nejlíp, začla se na mě lepit smůla. Čím to může být jsem začala řešit až druhý den večer, kdy se moje cesta domů, která normálně trvá dvě a půl hodinky protáhla na nějakých pět. Napadlo mě, že je to spirálou, otočila jsem ji tou šerednější stranou na vrch a všechno je od té doby zase fajn.

A jak tedy rozeznat pravotočivou a levotočivou spirálu? Celkem snadlo. Když máte spirálu před sebou - pokud se točí doleva, je levotočivá, pokud doprava, je pravotočivá. Pro ukázku jsem na internetu našla obrázek.

Toto je ta dobrá, pravotočivá spirála. (Pro zapamatování: konec spirály - to nejdíl od středu - je po směru hodinových ručiček)
Pamatujte ale vždy, že je důležité, jak se na ni koukáte. Když mám spirálu jako amulet na krk a budu se na ni dívat ze předu, tedy z té strany, bude to špatně, protože na krk si ji pak nasadím obráceně. Takže je důležité se na ni koukat z té strany, která pak přijde na krk.

A ještě něco ke spirálám a jejich účinkům:
Jde opět o keltský amulet. Měla by dávat energii (tedy ta pravotočivá, protože levotočivá ji bere), uzdravovat například některé orgány a měla by uklidňovat.
Pokud ji umístíme pod sklenici s pitím, měla by změnit i její molekulární strukturu. Každý si můžete zkusit, zda vám bude chutnat více voda pod kterou byla spirála, nebo obyčejná. (Přiznám se, zatím jsem to nezkoušela, ale chystám se na to.) Pamatujte, pokud amuletům věříte, mají lepší účinek.

Související články: Triskel
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte v moc symbolů?

Ano
Ne
Možná trochu

Komentáře

1 remcal remcal | 29. března 2014 v 22:58 | Reagovat

A neni teda ta spirala na obrrazku levootociva, kdyz, abych se dostal na konec, musim se tocit doleva? ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama