Co my jen víme

17. ledna 2012 v 20:49 | Micha |  Doporučuji - filmy
Dneska bych Vás ráda upozornila na jeden film. Je o kvantové fyzice a je plný vážně dobrých myšlenek o tom, jak tento svět funguje. Tento film mám ráda, i když jsem v recenzích na něj četla, že je to práce nějaké sekty. Ať je to jak chce, určitě není špatné mu dát šanci.Ještě někdy začákem střední školy jsem se s ním setkala poprvé. Pouštěla nám ho učitelka na společenských vědách. Tenkrát poprvé mě napadlo o podobných věcech přemýšlet.
A nekteré myšlenky z filmu?
- To co se děje v nás, bud vytvářet to, co se děje mimo nás
- Vidí mozek, nebo vidí oči? Když člověk nějaký předmět vidí a později si ho představí, v mozku to vyvolá to samé. Mozek nerozlišuje mezi tím, co vidí a tím, co si pamatuje. Takže, co je realita?
- Jsme si vědomi jen velmi málo informací z těch, které mozek zpracuje. Jsme si vědomi toho, co se týká okolního prostředí. Mozek tak dostává informace, které nevyužijeme. Nejdůležitější jsou oči, vidí více, než dokáže mozek vědomě zobrazit. Vnímáme to, k čemu jsme se vycvičili cestou podmiňování.
- Vnímáme věci, až pokud už jsou v naší paměti. Musí nám je někdo ukázat.
- Neexistuje tam venku nezávisle na tom uvnitř.
- Máme různé volby, kam bude náš život směřovat.
- Hmota není to, za co jsme ji dlouho považovali. Částic je minimum a neustále se objevují a zase mizí. Kam? Alternativní vesmír?
- Základní zákony fyziky nerozlišují mezi budoucností a minulostí. Proč si teda dokážeme pamatovat minulost a budoucnost ne? Proč si myslíme, že tím co děláme, můžeme ovlivnit budoucnost, ale minulost ne?
- Hmota je skoro nehmotná. Věci jsou z myšlenek, pojmů a informací.
- Když se nedíváte, existují vlny možností. Když se díváte, existují částice prožitků. Částice existuje v rozprostřené vlně možných umístění. Je na všech místech najednou. Ale jakmile se podíváme, náhle je jen v jedné z těch pozic. Částice tak může být na mnoha místech najednou, pokud si nevybereme. Prožívají spoustu možností. > Neuvažujme o věcech jako těch, co existují nezávisle na nás. Jsou to naše hnutí vědomí, ze kterých si vybírám.
- Atomy nejsou věci, ale tendence ... možnosti vědomí.

(Tak toto je takový výpisek z prvních třiceti minut filmu. Doufám že vás to zaujmulo a na film se podíváte. Šel by sice zpracovat o něco lépe, každopádně nás ale donutí se zamyslet.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké roční období máte nejrači??

jaro
léto
podzim
zimu
všeci

Komentáře

1 Irwain Nornossa Irwain Nornossa | E-mail | Web | 17. ledna 2012 v 22:21 | Reagovat

Přijde mi to jako takový ten druh filmů, co má za úkol s lidma manipulovat.

2 Míša Míša | E-mail | Web | 18. ledna 2012 v 10:18 | Reagovat

[1]: Mně ani ne. Ale možné to je :) Každopádně mě docela nadchl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama