Karma

10. února 2012 v 7:39 | Micha |  Esoterika
Často se říká, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Přesně o tom je karma. To, že když něco uděláme, bude to mít následek v budoucnosti.
Když budu dělat špatné věci, budou se mi špatné vracet, když budu dělat ty dobré, vrátí se ke mně také jen dobré. Spousta lidí se asi pozastaví nad tím, že se snaží celý život konat dobro, ale mají jen smůlu. Tohle všechno se netýká jen jednoho našeho života, ale všech. Je tedy možné, že to dobro a štěstí se na takového člověka nalepí až v příštím životě. Pak zase existují lidé, kteří jsou zlí, ale pořád jim vše vychází. To zase může být tím, že v minulém životě byli ti dobří.
Pokud nám teď stále něco vychází, přitom se ale zrovna moc nesnažíme, čerpáme tak z karmy svoje štěstí. Brzy ho můžeme všechno vyčerpat. Proto je dobré se snažit a dosahovat cílů svým úsilím, ne se spoléhat na to, že to vždycky výjde. Jednoho dne už nám žádné nezbude, to se pak budeme divit.
Spousta lidí si myslí, že je karma to samé, jako osud. To si rozhodně nemyslím. Osud beru jako nejpravděpodobnější cestu, jakou se bude náš život vyvíjet. Ale bude ho vždy možné změnit. U karmy tu možnost nemáme. Je to jako nádoba, do které dáváme a ze které bereme.

Aktualizace:
Slyšela jsem na toto téma ještě jeden zajímavý názor. Podle jednoho člověka můžeme dobrou karmu využít k tomu, abychom byli co nejdéle v ráji. Když ji tam vyplýtváme, jdeme do dalšího života pro novou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Máte rádi přírodu?

Ano
Ne

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 10. května 2012 v 11:37 | Reagovat

Mám podobný postoj jako ty.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama