Realita na seznamkách

16. června 2013 v 9:25 | Micha K. |  Povídání

Po několika měsících ve mně dnes vygradoval pocit toho, že skoro všichni, co se pohybují na seznamkách a aktivně si někoho hledají, jsou aspoň trochu mimo.
Článek bude v kontextu s lide cz, kde mám účet, protože tam vzniká po vytvoření mailu. Dala jsem si tam i fotku a teď po několika letech se začínám chodit koukat, co se tam děje. A nestačím se divit.
Jen bych podotkla, že si nemyslím, že jsou tam jen "zoufalci", nebo něco takového. Či jen úchyláci. Moje sestřenka si tam našla svého přítele ... tedy teď už snoubence, a i další kamarádka je zasnoubená s někým, s kým se zde potkala. Všichni zmínění jsou moc fajn lidé a vážně normální :)

Jako někdo, kdo zde má umístěnou fotku jsem se teda zařadila do procesu. Potencionální zájemci vidí mě vidí a jako na každé seznamce si rozmýšlí, jestli mi napíší. Jako zvířátka v katalogu. A jako tento člověk "v procesu" bych zde chtěla shrnout některé věci, které mě u "potencionálních partnerů" na této službě překvapují a někdy vážně rozčilují. Také bych se zmínila o některých zásadních chybách, u kterých si myslím, že musejí snad vždy znamenat neúspěch. Ovšem to, co tu napíšu, má určitý subjektivní nádech a asi se to globálně použít nedá.

Bod 1. Fotka
Ok, rozumím, že ne každý chce mít někde vystrčenou svoji fotku. Dávat tam fotky zvířátek je přijatelné ve chvíli, kdy jste tam také. Že máte rádi pejsky, napište do zájmů. Pokud tam ale máte několik svých fotek, dvě fotky milované kočičky se skousnout dají. Zvířátka ale nejsou to nejhorší. Nejvíce mě rozčilují ti, kteří mají v celém albu dvacet motorek, svůj barák, sousedovo auto, známého hokejistu, pětkrát znak svého oblíbeného klubu (ale pokaždé trochu jinak) a Ríšu s Pájou. Nechápu.
Probůh, vážně přemýšlejte, co tam dáváte. Dnes mi napsal někdo, kdo krom hlavní tam má ještě jednu fotku. 4 roky starou, ruku v sádře. Vysvětlete mi to prosím někdo.

Bod 2. Povaha
Takový ten dlouhý výčet všeho, co si můžeme zakliknout, je fajn. Člověk se sice nedozví, zda ten druhý takový je (Jistě, pokud masový vrah napíše, že je přátelský, všichni to věříme.), ale ukáže to alespoň to, co si o sobě druhý myslí. Pokud tam bude mít dvě průměrně pozitivní vlastnosti, asi se nijak zvlášť dobře nevidí.
Na další postřeh mě před lety navedl bratranec. Pokud máte rádi Hippokrata, dávejte to prosím najevo jinak, než tak, že jediné, co vyplníte, je, že jste cholerik. Kolik lidí vám napíše, když to tam budete mít? Nikdo se dobrovolně nechce hádat a není na cholerikovo jednání zvědavý. Ani další cholerik. Sice můžete vypadat jako "dobrej týpek" před kamarády, ale nikdo při smyslech si s vámi dobrovolně nezačne.

Bod 3. Závislost
Taktéž jako u cholerika: kolik lidí vám napíše, když uvedete, že jste neustále pod parou? Možná další alkoholici. Sdělit jak jste na tom s kouřením, hodnotím kladně. Kuřáka bych asi nijak zvlášť nepreferovala, ale byla bych ráda, že to tam řekl. Další věc je tam sex. Možná je důležité ještě jednou upozornit, že je to pod bodem závislost. Ale, většina pánů ráda uvádí u tohoto bodu "ano", ale zamyslete se, že to není otázka na to, zda jste už měli či neměli sex a zda ho rádi děláte. Jako žena si u toho představím jedinou věc: studuji, takže jakmile vytáhnu paty z domu, vydá se za někým jiným, protože to bez sexu prostě nevydrží. To snad aby šel raději chlastat.

Bod 4. Co nejvíce údajů
K věcem jako koníčky, nebo "můj styl" uvádějte co nejvíce informací, které vás charakterizují. Vypisovací kolonky jsou vítané. Tím můžete vystoupit ze zástupu těch obvyklých úkazů. Právě zde konečně ukážete, kdo jste. A vlastně i to, že nejste líní a nepreferujete jen škrtání políček. Škoda, že jen málo lidí o sobě uvede více, než ano/ne.

Bod 5. Chyby v komunikaci - otazník není smajlík
Jen málokdo se dostane skrze moje, uznávám, někdy až moc náročné oko. Tím více mě mrzí, že je to obvykle blb. Příklad asi před 14 dny mi napsal kluk. Znělo to docela mile. Podstata byla to, že tam nemá fotku a zda to nevadí. Takže jsem ho podle mailu našla na fb. Trochu při těle, což bylo nejspíše to, za co se styděl. Vypadal moc mile a profil měl vyplněný zajímavě, tak jsem mu odepsala. Nejprve v pohodě, pak mě to přešlo. Vždy něco napal, jak se mám apod. Odepsala jsem mu a čekala na odpověď. Odepsal docela rychle. Bohužel vesměs jen nové otázky. "Ahoj, jak se máš? Co budeš dnes dělat...." "Ahoj, mám se dobře, Budu ...Copak budeš dělat dnes Ty?" "Ahoj, jak se máš? Copak jsi dnes dělala?" "Ahoj, dělala jsem .... A jakpak ses měl celý den Ty?" "Ahoj, dneska je krásně, co budeš celý den dělat?"
Po deseti zprávách mi odpověděl jen na otázku ohledně zaměstnání, což byl manažer bla bla - takové ty vznešené názvy pro popeláře. Na tohle já nemám nervy, čas, ani náladu. Chtěla jsem mu dát ještě šanci v pár zprávách, ale asi ho člověk, který odpovídá na otázky, irituje, takže mi přestal psát dříve, než jsem přestala já.

Bod 6. Chyby v komunikaci - první zpráva rozhoduje
Tohle je asi stěžejní věc, Máte v pořádku profil a rozhodnete se někomu napsat. V první řadě si aspoň slova, co neznáte, projeďte googlem, když už nevlastníte slovník. Poradí Vám, zda ta slova vůbec existují. Pravopisnou chybu občas hodí každý, ale mě si zásadně vybírají všichni exoti, co se neumí vyjadřovat. Přináším vám unikátní výběr z mých zpráv:
1. "Jakse mas"
2. Ahojík, jak sevede?"
3. "Aho, jak se máš"
4. Ahoj, jak semas"
- A podobných vzkazů mám více. Občas přemýšlím, zda to není jeden a ten samý magor. Přece není možné, aby 90% mých příchozích zpráv tvořily zprávy, kde je otázka bez otazníku, mezery tam kde být nemají a naopak chybějící tam, kde být mají. To, sakra, nemůžete napsat někdo čtyři slova dobře?
Těžko věřit, ale už jsem potkala ještě většího exota. Ten člověk mi nejprve napsal ze dvou profilů. Vyměnili jsme si asi tři zprávy a pak mi poslal smajlíka - z obou profilů. Od dalšího dne mi začal konstantně 3x denně z obou posílat tři smajlíky. Tak buď je ten člověk labilní, nebo nevím. Teď mě napadá, že bych se ho zeptala, ale šel po třech týdnech raději do ignoru.


Nejsem si jistá, zda jsem jen já náročná, nebo je tam většina lidí nenormálních. Možná mi to někdo objasníte. Pro ilustraci, jak moje seznamování na lidech dopadlo za těch spousty let, co tam jsem. Našla jsem tam jednoho normálního člověka, se kterým jsem si chvíli psala a mám ho na fb.
Při řešení "blbých nápadů" zde se vyskytující Syrion jsem si začala psát s milým člověkem. Je to podstatně starší pán, ignoruje pravopis, takže se u jeho zpráv kroutím, ale je milý a vážně hodný. Takový roztomilý chlapík. Netuším, odkud je, ani co dělá. Zato dostává moji podporu při tvoření skalky a myslí na mě, když dělám zkoušky :)
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 16. června 2013 v 12:08 | Reagovat

Já sice na lidech nechodím na seznamku, ale profil vyplněný mám. Nemám tam napsáno moc, ale profilovou fotku mám zřejmě zajímavou, protože poslední dobou mi píše dost lidí. Já teda neodpovídám, protože na profilu mám vyplé seznamování a vůbec nemám zájem o takovýto druh seznamování, ale je hrozné vidět, že většina z těch lidí jsou patrně zoufalci. Je sice fajn, když do oslovení napíšou "krásná slečno", ale když potom pokračuje text plný chyb, začne to být zoufalé. Ale neřeším to, na lide chodím kvůli diskuzním fórům.

2 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 16. června 2013 v 13:35 | Reagovat

Děkuji mockrát za tip, vystihla jsi problém rolování, na který se chystám po zkoušce ;)

3 Káťa (Charlie) Káťa (Charlie) | Web | 16. června 2013 v 13:45 | Reagovat

Na tohle mám jedinou reakci: http://nd06.jxs.cz/376/485/fc33888f86_93402393_o2.gif

4 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 16. června 2013 v 16:11 | Reagovat

Jéhehe, teď jsem se pobavila :D
Já svého přítele, se kterým mám dítko (to víš) potkala právě na podobné seznamce :D To byl přesně ten typ bod č.6 :D
Ten měl tak neuvěřitelně blbě čitelné zprávy, že to co jsi uvedla je ještě dobrý...žádné čárky, žádné konce věty apod...takže jsem nevěděla jestli se mě ptá nebo mi to oznamuje :D Potkala jsem tam spoustu zajímavých lidí. Některé bych už nechtěla potkat nikdy a u některých jsem ráda, že jsem je potkala. Vůbec celé tohle seznamování byla jedna velká zkušenost, za kterou děkuji. Člověk se dozvěděl jak o těch druhých (obecně o lidech), tak o sobě samém. Bylo to fajn ;-)

5 Míša Míša | E-mail | Web | 16. června 2013 v 17:15 | Reagovat

[1]: Právě jde jen o vzkazy, které mi chodí. Považuji za "seznamku" už to, že mám profil vyplněný.
Ti co napíšou "krásná slečno" jsou nejhorší. Až moc sebevědomí a myslí si, jací nejsou týpci.
Taky ale nejsem člověk, co by se přes tu službu nějak dokázal seznámit. Nemám na to odvahu.

[3]:
thumbs up!

[4]: I na Tebe jsem si vzpomněla, jen jsem nevěděla, kde přesně jste se seznámili :)
Ve skutečnosti se divím, že jsi mu vůbec odepisovala. Máš můj obrovský obdiv. A je skvělé, že jsi nám teď ukázala, že i za tímhle se mohou schovávat skvělí lidí.
Zapřemýšlím, zda nebudu odepisovat i takovýmto lidem :)

6 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 16. června 2013 v 17:17 | Reagovat

Už mám inspiraci, možná najdu ještě nějakou a po zkoušce to zrealizuju :)

7 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 16. června 2013 v 17:45 | Reagovat

[5]: Já jsem měla profil na Rande.cz. Dotáhla mě tam kamarádka, která to po nějakém čase vzdala. Já jsem tam vydržela asi 2-3 roky? Asi tak nějak. Asi se to zdá dlouhá doba, ale ono to tak nějak rychle uteklo, že se sama divím, že jsem tam vydržela. Ani nevím proč jsem mu odepisovala. Možná v první moment jsem si říkala "ty vogo, co to je za exota?" nebo něco v tom smyslu...určo padlo i nějaké ostřejší slovo :-P  ;-) ale asi mě nějak osvítilo či co a začala jsem si s ním dopisovat. To podivné psaní mu zůstalo dodnes. I smsky jsou někdy jak kódovaná zpráva a já ji občas musím rozšifrovat 8-) Když v TV běžela reklama na seznamku E-darling, tak jsem si dokonce chtěla založit nějaký profil. Ne, že bych chtěla Rendu podvádět a někoho si hledat, ale zajímalo mě jestli tam jsou opravdu na nějaké vyšší úrovni než ty druhé seznamky. Aspoň tak mi to z reklamy vyznělo. Ale pro nedostatek času jsem se na to vyprdla ;-)

A jak píšeš o tom oslovení "Krásná slečno", tak mi vytanulo na mysli to co vždycky říkáme v práci, když si za něco děkujeme: "Prosím, krásná vílo...děkuji, ošklivý trpaslíku" ;-)  :D

Jo a ještě jedna rada pro seznamování chtivé ženy a dívky. Neberte ty seznamky moc vážně, myslím tím, že pokud se vám nevyvede jedno nebo dvě nebo tři rande, tak se hned nevěšejte, a když vám nějaký týpek pošle e-mailem foto svého přirození, tak se zasmějte a pošlete ho do háje ... Berte to jako legraci ;-) Jedna moje kolegyně, také touto cestou hledá přítele a tohle si bere moc vážně. Podle ní jsou všichni chlapi hajzli a úchyláci (jsou, ale moc si to nepřipouštějte) ;-) Pokud tohle překousnete, tak určo nějakého rádoby "normálního" týpka najdete.
Jo a mimoch. Renda foto přirození neposlal (byl jeden z mála co neposlal) a taky nemlel nic o sexu...a to bylo zajímavé...po těch všech úchylárnách co mi chlapi psali ;-)  :D tohle možná rozhodlo, že jsem mu odepsala, i když psal tak podivně :-D  ;-)

Ty jo, to jsem se rozepsala :D

8 jessamine-rose jessamine-rose | E-mail | Web | 16. června 2013 v 18:12 | Reagovat

ja už sa tak nejak týchto internetových zoznamiek bojím. Našla som si tam priateľa, s ktorým som bola cez 4 roky a to som sa zaprisahala, že už si na internete nikoho hľadať nebudem. Nehovorím, našla som si tam aj kamarátov, ktorých mám tiež na FB a občas si napíšeme a aj kamarátky (nie vždy som bola zameraná len na mužov), ale aj keď som teraz sama, neviem. Nejako sa bojím dať si tam foto a čakať presne tie typy správ a prichádzajúcich profilov ako máš ty. A potom, možno ma už aj unavuje každému sa predstavovať a podobne... a nakoniec, keď si aj niekoho obľúbiš, tak potom zhroznene zistíš, že mu vlastne celý čas išlo len o sex..... :(

9 Míša Míša | E-mail | Web | 16. června 2013 v 21:53 | Reagovat

[7]: Dík za pěkný příspěvek :) Zajímalo by mě procento, kolik je tam normálních lidí. Mimochodem už se Ti nedivím, že po tom spouště stejně úchylných chlapů jsi nakonec dala Rendovi šanci :)
A asi se to jinak než jako legrace brát nedá. Zajímalo by mě ovšem, co muže k takovému jednání vede. Nojo, ženský nepochopí chlapi a naopak :)
A o té E-darling jsem neslyšela :) Až budu hledat chlapa, tak se na to podívám :)

[8]: Chlapi mizerní. Ale aspoň už máš jednu pozitivní zkušenost. Že vám to nakonec nedopadlo není rozhodující - vidíš, že se tam někdo fajn nalézt dá. A ono stejně bude nejlepší se seznámit někde jinde. Tohle je asi taková poslední možnost, když už člověk neví co. Tobě moc přeju, aby sis někoho našla v reálném životě a aby vám to klaplo :)

10 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 18. června 2013 v 20:00 | Reagovat

Tak já na seznamky nechodím, ale moje kamarádky jsou schopné na nich prosedět hodiny a hodiny... Já se raději seznamuju v "realitě", přes internet si ani moc nepíšu s kamarádkami, protože se mi párkrát stalo, že jsem byla přes psaný projev špatně pochopena, kvůli toho, že jsem tam například nedala smajlíka apod.
Ale přes léto tohle možná otestuju, ať jenom nehodnotím z předsudků :)

11 Lukáš Lukáš | Web | 22. června 2013 v 14:17 | Reagovat

Zdarec,

[10]: no takový už holky jsou no...

Na straně druhé prvě "ta realita" ve které se ráda seznamuješ, je někdy někdy hodně daleko. Mám tím na mysli skutečnost, že ten tvůj "vyvolený" může být až z druhého konce republiky. A právě v tu chvíli nastupuje na scénu "elektronický svět". ;-)

Bylas špatně pochopena jo ? To se mi stávalo v minulosti mnohokrát. I když ono to nebylo ani tak tím, že bych byl skutečně "nepochopen" jako spíš tím, že to někdo zcela záměrně převracel. Takový lidí však už nejsou důležití.

Jinak pro Michaelu:

- to že na exotopedii je článek v podstatě o mně, neznamená že je legální. Ale v momentě kdyby tam někdo přidal například rodné číslo nebo telefonní číslo nebo nějaké jiné konkrétní údaje které vyloženě zákon zakazuje (pokud si to uživatel nepřeje) - exotopedii osloví buď můj právník nebo přímo policie - to jen aby vás přešel smích ;-)

12 Míša Míša | E-mail | Web | 22. června 2013 v 16:45 | Reagovat

[11]: Já s tím nemám nic společného, byla tam, když jsem tě na internetu potkala. Co bychom dělali prosimtě s tvým telefonním číslem? A neboj se, že nevím, co je a není legální ...

13 Lukáš Lukáš | Web | 22. června 2013 v 17:42 | Reagovat

[12]: podívej se kóčo jo (?) - nebudeme si tady hrát. Rozmázáváš věci o kterých moc dobře víš, že by se ani tobě nelíbily (kdyby se týkaly tebe).

Tak si laskavě nech ty blbý keci ano ? Děkuji. ;-)

14 Luz Luz | 24. června 2013 v 10:48 | Reagovat

Já jsem svého muže poznala díky internetu, bylo to před 6 lety a teď už jsme rok manželé. V prvních letech jsme měli vztah na dálku, jelikož on je z jiné země. Ale i to jsme překonali a jsem šťastná, že jsme se našli. Nebyl to typ seznamky pro partnerské vztahy, spíš stránka s účelem nalezení kamarádství pro lidi s podobnými zájmy. Partnerský vztah jsem vlastně ani nehledala. :-)

15 Lukáš Přibyl Lukáš Přibyl | Web | 26. června 2013 v 13:13 | Reagovat

[14]: tak to má být (aby se člověk moc nevysiloval)

16 Ravicu Ravicu | E-mail | Web | 1. července 2013 v 12:42 | Reagovat

Souhlas, teď se mi v tom hnojišti povedlo nalézti drahou polovici, vypadá to ok, tak uvidíme, jestli to nebude masový vrah ;-) jinak naprosto souhlasím se vším, co je psáno ;-)

17 LoveShy LoveShy | Web | 1. července 2013 v 13:38 | Reagovat

Já na seznamku nikdy nechodila za účelem najít si partnera, protože se raději seznamuju v reálu. Ale kamarády jsem si tam hledala dost. A seznámila jsem se s pár lidma. Pár jich bylo úplně nepoužitelných, odpuzoval mě jejich zevnějšek a poté i samotný projev. Pak jsem si chvilku psala s jedním "Romanem" z našeho města, který se do mě zabouchnul, říkal mi pořád jak jsem krásná, byl na mě hodnej, ale až moc. Nelíbil se mi, byl jen milej, tak jsem mu sem tam odepsala. Psali jsme si takové ty zdvořilostní fráze, nebylo to nějak vážné. Nechtěla jsem se s ním sejít a on mi slíbil, že to zařídí. Podle mých fotek na facebooku si našel kde bydlím a čekal na mě druhý den před barákem (ale neviděla jsem ho). Vyfotil si mě a pak mi tu fotku večer poslal :D. A do schránky mi dal dopis, kde byly nakreslené postavičky já a on jak se líbáme a jak mě hrozně chce. Bylo mi z toho na blití a tak jsem s ním přerušila veškerý kontakt. Urazil se a nadával mi do krav, ale snad mě už nesleduje. Pak jsem poznala kluka "Petra". Napsal mi, že mám hezké oči, tak jsem mu odepsala zpět. Vypadal mile a hlavně psal spisovně, bez chyb, složitá souvětí a byl vtipný. Psali jsme si každý den, od odpoledne až do pozdních nočních hodin úplně o všem. Hrozně jsme si rozuměli, jako přátelé. Bylo to moc fajn. Viděli jsme se i naživo, ale přeci jen.. to psaní pro mě bylo lepší. Doteď udržujeme kontakt, ale není čas na to, si psát každý den. Spíš si napíšem sem tam mega dlouhou zprávu o novinkách. Víckrát už seznamky zkoušet nebudu, momentálně to ani nepotřebuju, ale je tam fakt hodně magorů, víc než těch normálních lidí.

18 Miloš Miloš | Web | 1. července 2013 v 14:37 | Reagovat

[11]:Lukáši, ty těmi zmínkami o Exotopedii vzbuzuješ jen zvědavost. Jenže tam žádný Lukáš s tvým příjmením není, jen Lord Lukáš
http://www.exotopedia.org/wiki/Lord_Luk%C3%A1%C5%A1, a to asi nebudeš ty. Ovšem Lord Lukáš tam bezpochyby patří. :-D

19 Tragédie Tragédie | E-mail | Web | 1. července 2013 v 15:03 | Reagovat

A víš co je na těch seznamkách úplně nejhorší? Že i když se to tam údajně hemží exotama, normální, slušnej exot se tam stejně pořádně neseznámí. Bavila jsem se tím v nárazech po několika serverech (včetně těch na magory přímo zaměřenejch) a musím tě zklamat - ty lepší kousky jsem viděla i živý a popravdě řečeno, veskrze jsou všichni ty lidi vekrze normální... bohužel :)

Podívejte se na to i z druhýho úhlu - kde se má takovej nebohej magor seznámit? Mám zastavovat lidi na ulici s dotazem na psychický poruchy?

Uvědomte si, že my exoti nejsme zoufalci - jen už jsme zoufalý, páč najít k sobě druhýho je ještě menší pr***, než v případě konvenčního lidu. Mějte s náma proto trochu soucit a věřte, že to, že vám posíláme ztopořený penisy nebo grafomanický zápisky chorých úvah neznamená víc, než touhu po tý trošce lásky a pochopení :)

20 Míša Míša | E-mail | Web | 1. července 2013 v 15:12 | Reagovat

[14]: Tak to vám moc přeju. Další důkaz, že tam nejsou jen blázni :)

[16]: Tak snad ses do masového vraha netrefila, hodně štěstí, ať to klape ...

[17]: Tak to bych byla "poto" ... když tě bude obtěžovat, neboj se si pořídit soudní příkaz, snad to bude už v pohodě :(

[18]: Že? Kdyby to nechal na původní diskuzi ... ale je to on.

[19]: Tak to se hluboce omlouvám, že jsem to neviděla z Tvého pohledu ... :D

21 Lukáš Přibyl Lukáš Přibyl | Web | 1. července 2013 v 16:01 | Reagovat

[18]: takový řeči ti jsou k ničemu. ;-)

22 Nishanath Nishanath | Web | 1. července 2013 v 16:05 | Reagovat

[21]: má pravdu, vážne to len vzbudzuje zvedavosť. Keby si to nechal tak, tak napríklad ja by som sa k tomu nedostala. ;)

23 Terka Terka | E-mail | Web | 1. července 2013 v 20:26 | Reagovat

Já mám profil na lide.cz, jednu dobu jsem tam měla podaný i inzerát, ale už jsem ho stáhla, protože jsem denně měla zaplněný mail tunami zpráv, které kolikrát o odesílateli neřekly vlastně nic a tak když tam přijdu, tak jdu spíš na ten chat nebo případně i do diskuzí, kde o těch lidech někdy zjistím i víc - pokud to nejsou teda úchylové posedlí sexem, kteří s klidem pošlou fotku svého přirození. Co se týče třeba těch moc neobdařených gramotností, neodsuzuji je, taky jsem byla taková před třemi lety. Zajímavé, jak jsem se za tu dobu změnila :) ale tak mohli by se naučit alespoň ty základy gramatiky 8-)

Já tam moc často nevysedávám, mnohem častěji než tam jsme na blogu, ale když už tam jsem, je to lepší než v realitě, protože normálně bych na cizího člověka asi nepromluvila a tady je to takové bezpečnější. Pokud si teda dotyčný nevyhledá moji adresu bydliště a nezačne mi vyhrožovat, což se mi zatím - musím zaklepat na dřevo - ještě nestalo a jsme za to nesmírně ráda :)

24 Terka Terka | E-mail | Web | 1. července 2013 v 20:28 | Reagovat

* Když už jsme u té gramatiky, já bych se zase mohla naučit nezaměňovat jsem za jsme a naopak :)

25 Normální člověk Normální člověk | Web | 1. července 2013 v 21:13 | Reagovat

Lide.cz...ach to je taková malá česká specialita. Ale ano...všude se najdou lidi který jsou fajn ale taky úchylové, no co dodat... (třeba já jsem ten úchyl tak co)

26 fakynn fakynn | Web | 1. července 2013 v 22:46 | Reagovat

Opravdu skvěle napsané. Nejsi náročná ani nic podobného, mám to úplně stejně. Když mi někdo napíše zprávu s pravopisnou chybou, bez interpunkce, otazníků, teček a podob. ani mu neodepisuju, protože to nemá cenu. Jasně taky občas napíšu gramatickou chybu, ale když si to uvědomím, opravím se. Tak polovina lidí jsou jen úchylní a otravní lidé,  další část jsou Fake profily, s další se vážně není o čem bavit a jen minimum lidí, se kterými to za něco stojí. Osobně jsem tam našla dobrého kamaráda (bohužel se vídáme málo). Mám pár kladných názorů a zážitků, ale převažují spíše ty záporné.

27 maigreur-m maigreur-m | Web | 2. července 2013 v 9:32 | Reagovat

:-D slušný článek, jako z 90% jsou tam jen magoři....a i věta bez chyby "Ahojik, jak se máš?" - TRAPÁÁÁÁÁÁÁÁS

28 baculkanalovu baculkanalovu | Web | 2. července 2013 v 11:11 | Reagovat

Na úvod bych měla jednu připomínku. Mít profil na lide.cz neznamená být na seznamce. Je náhoda, když se k němu někdo prokliká a ještě větší, když napíše. Být na seznamce znamená hodit inzerát na oči všem, kteří se cíleně jdou seznamovat a někoho hledat. To jen pro upřesnění.

Já jsem od cca 20 do 23 na seznamku od lide.cz, ale i jiné. Potkala jsem na té seznamovské přítele, svou první lásku, snoubence, za dva měsíce se bereme. Asi je pravda, že lidi tam tak nějak nejsou "normální", já jsem silnější, on je stydlivější a má specifický smysl pro humor, ale kdo je "normální"? Občas se mi zdá, že to, co je "normální", bych nechtěla a že je to bohužel "normální". Za ty tři roky mi odepsalo na různé inzeráty cca 200 mužů. Hádám, že tak 49 bylo "normálních pro mě" + ten jeden. S těmi ostatními to nevyšlo, přestali jsme si psát, došly slova, na schůzce to nezajisřiko, odhadem jsem byla na cca 30 prvních schůzkách za 3 roky. 150 jich ale bylo "nenormálních" a neprošli. Zní to hrozně, jako bych byla vybíravá, jak píšeš ty, příliš náročná s ohledem na to, co můžu nabídnout já, jak jsem se taky odpověděla, když jsem jednoho odmítla. Co jsem teda chtěla? Nekuřáka, věrného, milujícího, co občas přečte knihu, zajde do kina, s VŠ vzděláním (původně mi to bylo jedno, ale ukázalo se na schůzkách, že i když je kluk jinak milý, tak pokud nemá určité vzdělání, dojdou nám slova, a jde taky o kvalitu konverzace, takže nakonec požadavek VŠ), abstinent (mám milovníka piva), silnější postava (taky nevyšlo, ale aspoň není hubený), chtít vztah, ne jen sex. Dnes se tomu směju, přítel je úplně jiný, než jakého jsem si představovala, ale pro mě je ten nejlepší. A ti ostatní? Co bylo špatně na těch 149? Všechno možné a nemožné, byl tam nějaký voják, to vůbec nepřicházelo do úvahy, jsem antimilitaristka, to je 148 a o těch mě to mrzí napsat, ale fakt nebyli normální. Jeden psal, jak se mu líbím, když já mu napsala, že on mně ne, ať se nezloví, tak hned co si o sobě myslím, že vypadám hrozně, atd. Z dalšího vylezlo, že je bisexuální, pořád o tom chtěl mluvit. Další byl ukrutně milý, tím nejhorším způsobem, úslužný, na schůzce si odskočil na malou místo na veřejné toalety za automat s pitím a pak se chtěl vést za ruce, utíkala jsem pryč. Další chtěli mluvit jen o sexu, i když teda žádné foto přirození mi nikdy nepřišlo. Část byla prostě zoufalá a hledala kohokoli, s kým by byla, aby nestárla sama. Většina měla hrzný pravopis, jak ty píšeš, ne sem tam chyba, ale vůbec ho neřešili, malá / velká písmena, diakritika, interpunkce, smajlíci, mezery ve slovech nebo tam nebyly, ti lidi prostě psali, jak se jim zachtělo bez jakýchkoli pravidel, není to problém jen proto, že budu učitelkou četiny, je to všeobecně problém, ale je to trend, všude na diskusích se tak píše, bohužel. Zažila jsem schůzky, ze kterých jsem utíkala, docela fajn, ale bez jiskry, i sexuálního loudila. Zažila jsem vůhrůžné i jiné vzkazy, někdo si našel moje číslo, psal pořád dokola. Zažila jsem toho spoustu. Jak jsem na seznamce vydržela? Ono to takhle zní hrozně, ale probíhalo to průběžně, nebylo to vše najednou, vždy po nějaké době jsem to zkusila znovu. Člověk to nechce vzdát, má aspoň nějakou naději a pocit, že pro to něco udělal. Nakonec je to o tom, že všechny ty záporné zážitky zmizí, když potkáš toho jednoho. Nemusí to ani být  na seznamce, kdo ví. Ale já ho tam našla, bydleli jsme kousek od sebe, v Praze jsme museli stávat na stejné zastávce, ale nevěděli o sobě. Jsem jednou z těch opravdu šťastných, náš vztah je téměř bez problémů, jen výjimečně drobný mráček. Na závěr mám jen jedno doporučení - s nikým si na seznamce nepsat dlouho, nejlépe jít po dvou třech mailech na schůzku, jinak si o dotyčném vytvoříte představu a budete ho s ní srovnávat a třeba vaší chybou jí nebude odpovídat. Může to být skvělý kluk, ale po mailu začnou docházet slova, třeba jen nejste na dopisování. Takže moje rada, nechat si poslat fotku, bez ní je v 80% případů schůzka zbytečná, a nespsat si dlouho, nevzdávat po prvním ani 199. neúspěchu. Hodně štěstí. :)

29 Míša Míša | E-mail | Web | 2. července 2013 v 11:58 | Reagovat

[24]: Píšeš rychle, jen překlik :) Aspoň do budoucna vím, že tam nemám své případné budoucí inzerát směřovat.

[28]: S úvodní připomínkou máš pravdu, díky za upřesnění. Nutno dodat, že silnější a stydlivější lidé nejsou nenormální. Nebo alespoň takové nemyslím v tomto článku a vůbec by mě nenapadlo se do takovýchto lidí navážet, nebo je nějak řešit.
Moc děkuji za Tvoji zkušenost. Opravdu obdivuji, že jsi to tam zvládla. Jen na tři roky je toho opravdu hodně. Já bych se asi bála jít na schůzku s někým jen tak na slepo (natož jen po dvou vzkazech), ale co já vím, třeba za pár roků budu na seznamkách také hledat vhodný protějšek. Jsem ale ráda, že jsi našla nakonec někoho skvělého. Ne na sto procent takového, kterého jsi chtěla, ale přesto skvělého. Ať vám vyjde blížící se svatba a budoucí život :)

30 baculkanalovu baculkanalovu | Web | 2. července 2013 v 14:53 | Reagovat

[29]:  Jinak, já to nemyslela tak, že ty by ses do nich navážela, jen jsem upozornila, že podle některých do téhle kategorie patříme a ono to tak trošku je, můžu to říct sama za sebe, nejsme úplně standardní, tloušťka prostě je omezení, hledání partnera rozhodně znesnadňuje.
A k té první schůzce, ono se to zas tolik neliší od jiných schůzek... jak se dneska lidi poznávají? Ve škole, přes přátele, při společném koníčku určitě, ale taky v klubech, někdo za tebou přijde a zeptá se tě na něco, taky ho často nejdřív neznáš, takže zas tak jiné to není. Sejdete se na veřejnosti, kde je hodně lidí, nic ti nehrozí, takže tohle není problém. :) Podle způsobu psaní se dá částečně odhadnout, co je to za člověka, myslím typově, asi někam nevyrazíš s někým, kdo má na profilu fotky fotbalovýho klubu a z pivních akcí a za každým třetím slovem má vole :) A jako se vším je to o zvyku, první schůzka je zvláštní, druhá první schůzka snadnější, časem si navykneš o sobě sdělovat základní info určitým způsobem, je to jako pohádka, kterou si zapamatuješ, protože ji pořád opakuješ. Když on nezvládne mluvit a čeká jen na to, co ty řekneš, tak si jedeš dát svým tempem. U první schůzky je dobré ji předem časově omezit na hodinu. Když je to průšvih, můžeš odejít, když není, můžete to prodloužit, ale je lepší jít a dát tomu druhému prostor, aby unikl on, pokud to pro něj není ono. A uvidí se, jestli bude druhá. Co já jsem na seznamce nikdy nepochopila je to, že jak si s někým napíšeš, tak 80 % to bere jako exkluzivní v tom smyslu, že začne předpokládat, že s jinými už si nepíšeš. Vždyť je to seznamka, každý počítá s tím, že každý má víc odpovědí, s tím souhlasíme v okamžiku, kdy se na ni hlásíme. Je hloupý myslet si, že jen ty jsi odpověděl/a. Tomu s tím automatem jsem chtěla naznačit, že už se neuvidíme, ne jen mobilem, ale už na té schůzce. Nechtěla jsem mu ale ublížit, tak jsem mu jasně řekla, že se ještě mám s někým sejít ze seznamky. Pak chodily hrozné zprávy o tom, jaká jsem ... 80% lidí tam neumí ustát odmítnutí, bohužel, potom jsou zlí. Asi proto, že i jiní na ně byli zlí. Je to taky o štěstí, na koho narazíš. Nakonec to musí být jedna velká náhoda. Já do inzerátu napsala, že vlastně nehledám, ale kdybych našla, bylo by to fajn. Podala jsem ho uprostřed zkouškového, kdy jsem na psaní neměla čas. On zůstal večer doma a nešel na koncert, mohl dělat něco jiného, ale zapnul seznamku, mou kategorii, proklikal dost stránek, stačilo o jednu míň, atd. Zkrátka jedna velká náhoda. Když se mě lidi ptají, jak můžu chtít na seznamce někoho najít, teda ptali, vždycky jsem říkala, že je to stejná náhoda jako kdekoli jinde. A mně vyšla. :) Měj se.

31 Míša Míša | E-mail | Web | 4. července 2013 v 18:48 | Reagovat

[30]: Já jen pro jistotu, nerada bych byla špatně pochopena.
Já bych se asi bála toho, že přijde někdo jiný, než třeba vypadá na fotce, to se nikde jinde nějak stát nemůže.
Když čtu Tvůj komentář, připadá mi to hrozně jednoduché a najednou mám k tomu o něco málo více důvěry. Myslím, že za pár roků se k tomu odhodlám taky :) ... a pak si zase pročtu Tvé komentáže. Jsou velmi poučné, díky :)

32 Syrion Syrion | Web | 16. října 2013 v 7:55 | Reagovat

Jakejže blbej nápad konkrétně jsem to měla?

33 Lindda Lindda | E-mail | 28. listopadu 2014 v 11:56 | Reagovat

Docela sympatická nová seznamka funguje na www.azchat.com. Najdete si tam, holku, kluka, koho potřebujete, ale hlavně kámoše podle toho. Na pivo, na partičku mariáše, a tak. Navíc zdarma. Registrace i užívání celýho webu je taky zdarma. Bonusem pro Pražáky je setkávání se naživo v hospodě U Buldoka na Andělu každou středu. 8-) :-D

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama