Po době útlumu zase vidím světlo

30. dubna 2014 v 18:09 | Micha K. |  Deník a postřehy ze života
Někdy před rokem jsem měla zvláštní posedlost učením, materiály, předěláváním zápisků a školou obecně. Nevymizelo to sice ani úplně v zimním semestru, ale rozhodně to nebylo tak žhavé, jako dříve. Teď se mi stal pravý opak. Přišla na mě nějaká doba útlumu někdy ke konci února. Najednou jsem nebyla schopná dělat skoro nic, nic mě nebavilo, nic se mi nechtělo. Žádný depka, žádné starosti, ale asi jsem potřebovala někde popadnout druhý dech.

Bylo to zvláštní období. Cítila jsem se sice skvěle a jako vždy byla i optimista, ale tím to nějak končilo. A neřekla bych, že jsem se flákala, protože to vypadá jinak. Jak říkám, útlum. Celé dny jsem čuměla do blba. Ne jen, že jsem kašlala na přípravu do školy a na blog (můj i blogy ostatních, které ráda čtu), ale po tom, co jsem se podívala na celou Teorii velkého třesku, nechtělo se mi jít ani hledat nějaké filmy, seriály, knížky. I když mi napsal kluk, o kterého jsem měla zájem, byla jsem mu schopná odepsat jednou za týden. Prostě se mi nechtělo. Spoustu mezilidské komunikace mi zprostředkovávaly sice některé ztracené duše, ale později i jim jsem odepisovala méně a méně. I lidí jsem kolem sebe snesla čím dál míň. Nechtělo se mi ani číst diskuze na facebooku, číst časopisy, které si předplácím, a začalo se stávat, že jsem minimálně 2x týdně šla spát už v jedenáct hodin. Abyste rozuměli, já chodím obvykle nejdříve v jednu, častěji však kolem druhé hodiny spát, protože jinak mám pořád co dělat. Loni jsem šla spát před půlnocí asi 3x za celý rok. Jediná věc, co jsem nevzdala, bylo cvičení. Takže když jsem šla 4x za týden po škole na taebo, měla jsem aspoň pocit, že jsem během toho dne něco udělala a byla jsem spokojená. Taky jsem kašlala na práci a modlila se, protože práci dělám přes počítač, aby mi moc nepsali a nechtěli toho po mně moc. A tak jsem nějak přežívala.

Ze všeho jsem se začala dostávat nedávno. Zalíbila se mi jedna skupina a tak jsem se o ni začala zajímat. Začala jsem si o nich hledat info, poslouchat písničky (no, texty nic moc, ale pro mě hudba asi znamená hodně), koukat na záznamy z vystoupení. Přečetla jsem spoustu věcí o jejich členech a to mě postupně přivedlo zase k životu. Začala jsem nejistě chodit nakupovat do obchodů, na veřejné přednášky mimo školu, objevovat se v diskuzích na blogu a na facebooku. Mám z minulého týdne zakončené dva první předměty a spousta věcí mě ještě čeká. Teď předělávám blog. Některé rubriky potřebují smazat, jiné vyčlenit. Skoro jsem už i dohnala svoji práci.

Teď se cítím plná odhodlání a pomalu a jistě se vrhám do návalu dalších zkoušek. Vím, že jsem zpět. Plná síly, odhodlání, naděje a víry.

Zjistila jsem, že mě někteří lidé mají za dokonalou a tímto článkem bych jim ráda vzkázala, že nejsem. Mám různá období, různé mouchy a nejsem pořád taková, jaká bych si přála být. To ale neznamená, že se někdy vzdám.

Děkuji všem svým skvělým kamarádkám, které mi letos pomáhají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké roční období máte nejrači??

jaro
léto
podzim
zimu
všeci

Komentáře

1 Selenators/selenator-fanblog Selenators/selenator-fanblog | E-mail | Web | 30. dubna 2014 v 18:18 | Reagovat

ahoj, prepáč, že ťa otravujem sama nenávidím, ked' mi niekto píše veci toho typu, ale veľa to pre mňa znamená - mohal by si pre mňa zahlasovať tu- http://mkunis-ndobrev.blog.cz/1404/3-kolo-souteze-o-hmotne-ceny som tam č.11-Selenators <3 dakujem :3 Rada oplatím...‎

2 :D :D | Web | 1. května 2014 v 9:51 | Reagovat

Ahoj,
velice zajímavý článek... Celkem mi to i připomíná sebe samu, minulý prosinec jsem byla až přehnaně zapálená do školy a do všeho a teď jakoby ten plamínek pohasínal...
:)

3 Míša Míša | E-mail | Web | 2. května 2014 v 13:40 | Reagovat

[2]: Tak přeju hodně síly!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama