Bylinkové čaje ekouzlo

8. června 2015 v 8:30 |  Dobrůtky
Dostaly se ke mně čaje ze stránek ekouzlo. Rozhodla jsem se podívat na jejich složení a něco málo k jednotlivým bylinkám, které obsahují, napsat. Čaje jsou to velmi dobré a složení odpovídá tomu, k čemu mají podle názvu sloužit. Určitě je doporučuji.

-Zelený čaj gunpowder: zelený čaj, pro která je příznačná chuť podobající se ořechům.
-Třezalka: ta je známá především pro svoje antidepresivní účinky. Ne jen, že se používá při depresi, úzkosti, panických poruchách, ale také při bolestech hlavy či premenstruačním syndromu. Má též protizánětlivé, antivirotické či antibakteriální účinky. Neměla by být používána při cukrovce a nízkém tlaku. Je spojena s některými křesťanskými legendami a traduje se, že vyrostla buď z krve Jana Křtitele, nebo z krve samotného Krista. Je to sluneční bylina, dodává člověku vitalitu, světlo a působí pozitivně. Její pálení nebo umístění do okna chrání proti zlým silám.
-Vavřín: přání, která se psala na vavřínové listy a pálila, se měla plnit. Vavřín se používá jako amulet k odehnání zla, čaje pomáhají k jasnozřivosti. Má přivolávat věštecké sny. Čaje podporují metabolismus a pomáhají při problémech s trávením. Snižuje krevní cukr a má protizánětlivé účinky. Přispívá k zesílení smyslů.
-Šalvěj: je to bylinka, která prodlužuje život. Používá se na zklidnění žaludku, léčbu žlučníku, má také antibakteriální účinky. Má regenerační účinky a posiluje paměť. Její magické účinky se nejčastěji používají proti zlým silám. Ať už chrání zavěšená v místnosti, nebo se používá při vykuřování.

-Maté: dnes zažívá veliký boom. Lidé totiž začali objevovat jeho výrazné povzbuzující účinky. Používá se tedy při únavě, na koncentraci a pro lepší zapamatovávání. Působí na imunitní systém, na dobrou funkci ledvin. Je také používán na potlačování hladu.
-Gunpowder
-Máta: používá se jak na očištění těla, tak prostoru. Přináší peníze a zdraví. Zmírňuje také nevolnost, bolest hlavy a astma. Má anestetické a antiseptické účinky. Pomáhá proti nespavosti, úzkosti, nadýmání a pro zvýšení činnosti střev - celkově má dobrý vliv na činnost trávicího ústrojí. Také povzbuzuje vylučování trávicích šťáv. Povzbuzuje činnost jater, slinivky a žlučníku.
-Třezalka

-Pu erh: snižuje krevní tlak, pomáhá v regulaci tuku v těle, pomáhá při problémech s trávením a má antibakteriální účinky.
-Jasmín: pomáhá při usínání. Pokud se tuto bylinku rozhodnete jen nosit u sebe, měla by vám přinést bohatství. Nejčastěji je spojován však s láskou (hlavně duchovní) - zahřívá na srdci, pití čaje navozuje milostnou náladu, rituálem s jasmínem si můžete v lásce dopomoci.
-Máta
-Růže: je spojována jako symbol se ženou a s láskou - je totiž spojována v nejedné mytologii s bohyní lásky.
-Měsíček lékařský: používá se při léčení jaterních obtíží a nemocí slinivky břišní, žaludku či střev. Má antibiotické účinky. Působí příznivě i při léčbě kašle nebo astmatu. Má uklidňující účinky, potlačuje zlobu a zvyšuje sebevědomí. Dodává energii, sílu, má ochranné účinky. V bylinných směsích zesiluje účinky ostatních bylin.

-Meduňka: jedná se o nejznámější rostlinu s uklidňujícími účinky. Zklidňuje mysl a pomáhá při nespavosti. Má taky antivirové účinky. Uklidňuje i trávicí trakt, tiší bolest, posiluje nervy a snižuje krevní tlak.
-Levandule: její květ má uklidňující účinky a používá se při nespavosti, nervozitě a bolestech hlavy. Může snižovat krevní tlak. Její inhalace pomáhá i na dýchací cesty. Dříve se hojně používala na vykuřování proti nemocem a zlým silám. Zahání účinky zlé magie, používá se při meditaci. Chrání novorozené děti a jejich matky před zlými silami.
-Mateřídouška: používá se při nervozitě, pro posílení nervů a proti nespavosti. Velmi dobře působí i na nejrůznější poruchy trávení.
-Kopřiva: dříve se používala proti kletbám, uřknutí a obecně proti zlým silám. Dnes se používá při čištění organismu a krve (nedoporučuje se její dlouhodobé užívání). Urovnává i hormonální nerovnováhu.

-Gunpowder
-Citronová tráva: používá se jako koření pro navození citrónové chutí. Působí na koncentraci, trávení, detoxikuje některé orgány a snižuje cholesterol. Má antioxidační, antiseptické, antimykotické, antibakteriální a antivirové účinky. Působí dobře na lymfatický systém.
-Pomeranč: pomáhá na soustředění a únavu. Obsahuje vysokou koncentraci vitamínu C, ale také další důležité vitamíny, jako vápník, hořčík nebo selen.
-Skořice: skvěle působí při očistách střev, pomáhá k lepšímu trávení a hubnutí. Přináší spoustu energie. Pomáhá také při nachlazení, nevolnosti, kašli či při menstruačních obtížích.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 10. června 2015 v 15:42 | Reagovat

Já právě popíjím kreativitu a musím říct, že chutná vážně dobře :)

2 Míša Míša | E-mail | Web | 10. června 2015 v 22:40 | Reagovat

[1]: Mám moc ráda bylinkové čaje. Koukala jsem, že ty od nich máš více věcí ;)

3 !? !? | Web | 11. června 2015 v 14:00 | Reagovat

Miluju bylinkové čaje.. :-)  :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama