Ženy musí umět vařit

18. května 2017 v 21:26 |  Deník a postřehy ze života
"Žena by měla svému muži vařit."
"No, víš, jak já sportuju, tak předpokládám, že když přijdu z tréninku a z posilovny hotovej domů, že tam budu mít přítelkyni, která mi uvaří."
"Jsem chlap, to si mám vařit sám?"
"A jako, kdo bude vařit našim dětem?"
"Viděl jsi, koho si přivedl? Tak ta mu určitě vařit nebude."
"Tak já tě vařit naučím, abys mi pak mohla vařit ty."
"No počkej, ale každá správná slečna by vařit měla umět."
"Neboj, ještě se vařit naučíš."
"Tak, já mám pěknou kuchyň. Novou. Moderně vybavenou. Klidně se můžeš někdy stavit a aspoň zkusit něco uvařit."
"Ty si žádnýho chlapa nenajdeš, když nechceš vařit."

Dvacáté první století. To je to, ve kterém má žena ještě pořád stát u plotny a starat se o chlapa. Být tu pro něj, ať si usmyslí cokoliv. Žena nemá vařit, má vařit chlapovi. A když mu nevaří, stěhují se zpátky k maminkám.
Skoro se divím, že můžu studovat vysokou školu. Ale tak, to je stejně jen takový koníček navíc. Ona i práce pro ženy. Prostě zabití času. Sice jdou do ní dřív, odchází z ní později, vydělávají více peněz, ale pořád i takové musí letět domů, aby měl chlapák co nejdříve teplý oběd na stole.


(Výše byl zaznamenán názor každého muže, kterého jsem "potkala" mezi prosincem a květnem.)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 aves passeria aves passeria | E-mail | Web | 19. května 2017 v 8:20 | Reagovat

To je drsný. Já tedy nemám nic proti vaření. Vařím. Vařím sobě, vařím dceři, vařím i manželovi. Žádná velká kuchařka ale tedy nejsem. A hlavně. I můj manžel vaří. Vaří sobě, vaří dceři a vaří i mně. A je mnohem lepší kuchař. A vaří rád a nerýpe. Umět si uvařit jídlo je podle mě základ. To by měl umět každý. Uvařit si to, co mu chutná. Je úžasné si pochutnat na něčem, co si člověk sám připravil přesně podle svých chutí a potřeb. Měla by to umět žena i muž. Je škoda, když doma nakonec vaří jen žena, protože ono je docela otrava, když tohle leží jen na jedné osobě. Co když je unavená z práce? Co když je na pár dní pryč? Co když je nemocná? Ono to pak dopadá tak, že žena je už předem otrávená, že "zas musí něco uklohnit" (a co vlastně dnes budu vařit??).

2 Lukas Lukas | Web | 20. května 2017 v 14:41 | Reagovat

Zdravím - jedná se žel o souhrn přežitků z dávné minulosti. Možná, že tak uvažuje většina, ale jsem si jist, že ne všichni. :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama